Blendery - jaki wybrać?

News

Od dziesięcioleci w naszych kuchniach pojawiając się i znikają różne roboty kuchenne o różnym poziomie zaawansowania technologicznego. Większość jednak z nich okazuje się niepraktyczna, po czym odchodzi w cień.

Odwrotna sytuacja jest z blenderem, które na dobre zagościł w naszych domach. I to z różnych względów. Po pierwsze prosta budowa, która nie wymaga składania rozkładania, co zdecydowanie ułatwia czyszczenie. Po drugie wielofunkcyjność, blender mimo prostej konstrukcji, pełni wiele funkcji. To dzięki niemu możemy przygotować zarówno słodkie desery, soczyste owocowe musy oraz warzywne zupy-kremy z chrupiącymi grzankami. Po trzecie cena. W porównaniu do innych skomplikowanych urządzeń koszt blendera jest bardzo niski, a przedział cenowy waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W związku z dużym zainteresowaniem tym produktem, w sklepach stacjonarnych i internetowych znaleźć można ogromną ilość blenderów.

Jak spośród tych wszystkich modeli wybrać taki, który spełniłby wszystkie oczekiwania? Wystarczy kierować się kilkoma kryteriami, które z pewnością ułatwią ten trudny wybór. Uogólniając, do wyboru zazwyczaj mamy blendery ręczne i kielichowe. W tym przypadku, wybór jednego z nich zależy od indywidualnych potrzeb każdego z nas. Kielichowe przydadzą się szczególnie tym osobom, które chcą by urządzenie nastawione było na siekanie, kruszenie itp. Wrzucając do kielicha surowiec, oszczędzimy sobie sporo pracy, ponieważ kielich pozwoli utrzymać "miejsce pracy" blendera w czystości.

zastosowanie blendera ręcznego Blender ręczny, wymaga więcej zaangażowania ze strony użytkownika, bo jak sama nazwa wskazuje niezbędne będą tu zdolności manualne. Kolejnym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę jest MOC. Ten czynnik zależy zaś od przeznaczenia urządzenia. Jeśli blender ma nam pomóc w miażdżeniu twardych surowców, to moc musi być stosunkowo wysoka. Z drugiej strony, kupując blender z zamiarem przygotowywania np. posiłków dla dzieci, mieląc jedynie miękkie owoce oraz warzywa, to urządzenie może posiadać niską moc, nie przekraczającą 200 W.

Oczywiście blendery z założenia są urządzeniami wielofunkcyjnymi. Jednak poszczególne modele różnią się ilością opcji. Zazwyczaj to blendery kielichowe są bardziej uzbrojone, ponieważ są wyposażone nie tylko w przydatny kielich, ale także różne końcówki. Tak więc blender może ubijać śmietanę, pełniąc rolę miksera oraz wiele wiele innych funkcji. Trzeba pamiętać, że chcąc kupić blender, trzeba wybrać model z górnej półki cenowej. Jednak nie będzie to wydatek, a wspaniała inwestycja.