Najważniejsze parametry blendera

News

To, na co trzeba zwrócić uwagę kupując blender to moc. O jakiej mocy blender wybrać? To zależy w od wielu czynników. Z założenia im poziom będzie wyższy, tym sprzęt będzie pracował wydajniej, a jego działanie nie wymaga przerywania pracy.

Blendery ręczne z dolnej granicy mocy, zazwyczaj wynoszą wartość na poziomie poniżej 200 W, zaś w najlepszych modelach sięga ona do 800 W. Blendery kielichowe, charakteryzują się tym, że dysponują one większą mocą, w granicach nawet 1 500 W. Nie mniej istotna jest liczba obrotów na minutę. Tu również istnieje znaczna różnica pomiędzy blenderami ręcznymi a kielichowymi. W tych pierwszych liczba obrotów może mieć wartość do 20 000 na minutę.

W modelach kielichowych najwyższa spotykana wartość to zazwyczaj o 1 000 obrotów na minutę mniej. Jest to ważne kryterium, gdyż im maksymalna wartość jest wyższa, tym szybciej uzyskamy efekt końcowy. Generalnie, poziom obrotów w większości modeli można regulować za pośrednictwem suwaków bądź pokręteł. Kupując blender, warto przyjrzeć się temu, czy wybrane urządzenie posiada dodatkowe funkcje.

funkcje blendera Zazwyczaj blendery ręczne, wyposażone są w funkcje turbo. Przy użyciu której na chwilę można znacznie zwiększyć ilość obrotów blendera. To przydatna opcja zwłaszcza przy rozdrabnianiu nieco twardszych produktów lub ubijaniu ciast, które wymagają szybkiego wymieszania. Równie często spotyka się w blenderach pracę pulsacyjną. To funkcja, polegająca na pracy wyłącznie wtedy,gdy naciskamy odpowiedni przycisk. Umożliwia ona pełną kontrolę nad stopniem rozdrobnienia czy zmiksowania surowców. Dodatkowo, można jeszcze wybierać między sterowaniem manualnym a elektronicznym. W pierwszym wszystkie parametry ustawia się ręcznie. W sterowaniu elektronicznym cały proces rozpoczynany jest od naciśnięcia odpowiedniego przycisku.