Dlaczego warto sięgać po zielone koktajle?

News

Moda na zdrowe odżywianie coraz częściej jest utożsamiana również z modą na zielone koktajle. Trudno się temu dziwić. Zalicza się je do rozwiązań nieskomplikowanych, z przygotowaniem których mogą poradzić sobie nawet osoby nie posiadające zbyt dużego doświadczenia.

A jednak charakteryzują się imponującą wartością odżywczą. Nie bez znaczenia jest i to, że stoją nie tylko na straży naszego zdrowia, ale i wagi, a ich zalety można mnożyć. Na pierwszy plan wysuwa się to, że zielone koktajle gwarantują nam nie tylko bogactwo witamin, ale również przeciwutleniaczy oraz tak zwanych fitoskładników. W ich skład wchodzą wyłącznie składniki surowe, a tym samym możemy mówić o ogromnej wartości odżywczej koktajlu jako efektu końcowego. Same zielone koktajle nie wymagają podgrzewania, a przecież to właśnie wysoka temperatura bardzo często unicestwia wiele składników odżywczych naszego pożywienia.

Argumentem przemawiającym za piciem zielonych koktajli jest również dobroczynny wpływ tego typu rozwiązań na osoby, które zastanawiają się nad zrzuceniem zbędnych kilogramów. Nie ma w tym zresztą przypadku, mówimy bowiem o rozwiązaniach, które składają się z wody i zielonych warzyw liściastych, a więc nie obfitują w kalorie. Co więcej, zielone koktajle charakteryzują się również wysoką zawartością błonnika, dzięki któremu dużej możemy cieszyć się uczuciem sytości. Innym argumentem, który nie pozostawia nas obojętnymi jest pozytywny wpływ zielonych koktajli na proces oczyszczania organizmu. Oczywiście, nasze organizmy podejmują wysiłki, których celem jest neutralizacja toksyn w naturalny sposób, nie da się jednak ukryć, że w momencie, w którym nagromadzi się ich zbyt wiele, spowolnienie tego procesu jest już tylko kwestią czasu.

zalety zielonych koktajli Oczywiście, możemy pochwalić się metodami, które mogą pomóc mu w tym zadaniu, a picie zielonych koktajli jawi się jako jedna z najskuteczniejszych. Zielone koktajle warto pić również wówczas, gdy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas ciężki dzień naszpikowany obowiązkami, są one bowiem nieocenione wtedy, kiedy potrzebujemy zastrzyku energii. Docenią je również osoby mające problemy z układem pokarmowym. Dolegliwości o takim charakterze sprawiają, że bardzo często należy rezygnować z wielu rozwiązań, dla których charakterystyczny jest dobry smak. Tymczasem zielone koktajle mają tę przewagę nad posiłkami stałymi, że są nie tylko znacznie łatwiejsze do strawienia, ale i przyswojenia. To właśnie problemy z trawieniem stałego pokarmu często przyczyniają się przecież do tego, że nawet odżywiając się zdrowo nie dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednich ilości składników odżywczych. Koktajle to ciekawy pomysł na eliminację tych braków.