Więcej niż blender

News

Klasyczny blender kielichowy składa się ze stacji bazowej oraz kielicha, w którym znajdują się noże lub różnego rodzaju mieszadła. W ten sposób można łatwo wrzucić do kielicha kilka składników i pozwolić Benderowi na samodzielną pracę.

Oprócz zwykłych noży i mieszadeł można spotkać się także z bardziej złożonymi funkcjami. Niektóre z nich mogą stać się młynkami do kawy, inne pełnią funkcję sokowirówki, a zdarzają się nawet blendery działające jak parowary. Wadą Benderów stojących jest na pewno to, że są w stanie działać tylko z zasilaniem sieciowym, nie nadają się do pracy z akumulatorami, ale mnogość funkcji na pewno rekompensuje tę niedogodność. Blendery posiadają też inne funkcje dodatkowe i dodatkowe elementy wyposażenia, które poprawiają ich użyteczność. Ważnym czynnikiem w blenderach kielichowych są zwłaszcza antypoślizgowe stopki.

Urządzenie ma pracować samodzielnie i często radzić sobie z twardymi i ciężkimi elementami, więc nie ma prawa poruszać się po blacie. Co ciekawe, specjalne elementy antypoślizgowe po zakończeniu pracy można często zdjąć i wykorzystywać jako skuteczne pokrywki. Wyjątkowo prostym, ale bardzo użytecznym dodatkiem są też schowki na kabel. Jest to specjalne pomieszczenie wewnątrz obudowy blendera, gdzie można albo nawinąć niczym w odkurzaczu, albo po prostu umieścić kabel zasilający, by nie przeszkadzał w odpowiedniej organizacji blendera przy przechowywaniu.

zabezpieczenia w blenderach Czasami stosuje się też opcję ze specjalnie przygotowaną formą blendera, która umożliwia wygodne nawinięcie kabla na stację bazową. Na koniec nie można zapomnieć też o szeregu zabezpieczeń, które powinien mieć solidny blender. Chodzi zarówno o zabezpieczenia na czas pracy, jak i o bezpieczeństwo przechowywania. Najważniejsze są kwestie związane z ostrzami. Muszą one być zabezpieczone przed odłączeniem. Blender powinien posiadać też zabezpieczenie otwarcia pokrywy, co powinno automatycznie go wyłączać. Rodzic na pewno zadowolony będzie także z funkcji, która uniemożliwi dziecku przypadkowe włączenie urządzenia.