Proste sposoby na czyszczenie blendera

News

Wiedza o tym, w jaki sposób doprowadzić nasz sprzęt kuchenny do czystości nie jest wcale mniej istotna niż ta, która dotyczy samego korzystania z niego. Istnieje przy tym przynajmniej kilka sposobów charakteryzujących się nie tylko skutecznością, ale również łatwością wcielenia ich w życie.

Bardzo często wykorzystujemy blender do tego, aby łączyć ze sobą różnorodne składniki. W zdecydowanej większości przypadków nie pozostawiają one po sobie zapachu, bywa jednak i tak, że nie tylko nie jest on najprzyjemniejszy, ale i samo pozbycie się go okazuje się wyzwaniem. Ciekawym pomysłem na odświeżenie wnętrza okazuje się w takim przypadku cytryna. Do środka kielicha należy wrzucić jej cztery ćwiartki, a następnie zmiksować je. Po odczekaniu kilku chwil warto opłukać wnętrze wykorzystując w tym celu zimną wodę i już można cieszyć się z tego, że udało nam się rozwiązać nasz problem. Bywa i tak, że zdarzyło nam się zaniedbać obowiązek czyszczenia blendera zaraz po jego wykorzystaniu.

odpowiednie czyszczenie blendera

W takich okolicznościach nietrudno o dość przykrą niespodziankę, resztki zmiksowanych produktów przywierają bowiem do ścianek kielicha i nie dają się łatwo usunąć. Okazuje się jednak, że jest na nie sposób. Skuteczne staje się wrzucenie do blendera kilku kostek lodu. Gdy będziemy go rozdrabniać, działanie ostrych krawędzi lodu może nam przypominać sposób, w jaki funkcjonuje gąbka, można więc liczyć na to, że zaschnięte resztki oderwą się od ściany, a woda tylko przyspieszy ten proces.

Oczywiście, rozwiązanie to powinno być stosowane przede wszystkim w odniesieniu do blenderów, które są wyposażone w funkcję rozdrabniania lodu. Samo mycie blendera też nie musi być trudne. Wystarczy zalać go woda, dodać do niego kilka kropel płynu do naczyń i uruchomić program miksowania. Sposób ten jest jednak skuteczny przede wszystkim wówczas, gdy nie zwlekamy z myciem kielicha, w innym przypadku bowiem resztki mogą okazać się opornym przeciwnikiem. Oczywiście, regularne czyszczenie to najlepszy sposób na konserwację urządzenia.