Jak koktajle wpływają na nasze zdrowie i urodę?

News

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak urozmaicić codzienną dietę, a jednocześnie mieć pewność, że będzie to sposób zdrowy i korzystny dla naszej urody, nie powinniśmy mieć wątpliwości, co do tego, że to właśnie koktajle są tym, czego poszukujemy.

Dietetycy już od lat przypominają nam o tym, jak duże znaczenie ma przyjmowanie każdego dnia pięciu porcji warzyw i owoców. Jeśli dieta ma być urozmaicona, a jednocześnie zależy nam na tym, aby w naszym organizmie pojawiły się witaminy, minerały oraz błonnik – nie ma lepszego rozwiązania niż koktajle. W zależności od tego, jakie są nasze preferencje, koktajle mogą być zmiksowane zarówno z wodą, jak i z mlekiem. Tylko od nas zależy też to, czy w ich skład będą wchodzić warzywa, owoce, czy zioła. Dziś największą popularnością cieszą się koktajle mleczne, choć mogą one bazować nie tylko na samym mleku, ale również na jogurcie, kefirze oraz maślance, koktajle z dodatkiem wody nie są jednak wcale mniej wartościowe.

Tak w przypadku koktajli owocowych, jak i warzywnych na uwagę zasługuje to, ze są one często wzbogacane. Właśnie w tym celu używa się ziół i przypraw, niejednokrotnie jednak mówimy o funkcji, którą mają do spełnienia płatki. Rozwiązanie takie poprawia ich smak, a jednocześnie przyczynia się do tego, że w naturalny sposób dostarczamy do naszego organizmu produkty, które bywają przez nas zaniedbywane i których może nam czasem brakować. Koktajle cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród dietetyków, jak i wśród lekarzy innych specjalności. Trudno się temu dziwić, są bowiem postrzegane jako wyjątkowo skuteczny sposób na uzupełnienie niedoboru substancji, których organizm potrzebuje, aby normalnie funkcjonować.

naturalny suplement dietyBardzo często okazuje się zresztą, że mogą zastępować suplementy diety. Co więcej, robią to wyjątkowo skutecznie. Jeśli mamy zresztą porównywać ich picie oraz suplementację, z pewnością docenimy to, że koktajle są tańsze, smakują lepiej a do tego są lepiej przyswajane przez organizm. Koktajle mogą być również smacznym i łatwo przyswajalnym elementem diety. Same z pewnością nie sprawią, że zaczniemy chudnąć, mogą się jednak okazać szczególnie wartościowe, jeśli nie tylko będziemy je stosować, ale również spróbujemy rezygnować z używek i słodyczy. Można je zresztą wzbogacać między innymi o otręby znane jako źródło błonnika pokarmowego, dobrze smakują też z twarogiem będącym źródłem białka.