Greenis FGR-8800 – czy to dobry wybór?

News

Kiedy zaczyna się pracę z blenderem Greenis FGR-8800 po raz pierwszy, od razu można zauważyć, że pracuje on znacznie ciszej od podobnych urządzeń o zbliżonej wielkości i mocy.

Związane jest to przede wszystkim z zastosowaniem w jego konstrukcji odpowiedniego silnika bezszczotkowego, ale jego konstruktorzy zadbali także o wykonanie obudowy w taki sposób, by mogła pełnić rolę komory tłumiącej hałas. Dzięki temu urządzenie nie musi być wyposażone w żaden dodatkowe osłony przed hałasem i można było zdecydowanie poprawić jego wygląd. Brak dodatkowych osłon to także mniejsze rozmiary, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest wpasować to urządzenie do wystroju kuchni.

Kolejną cechą charakterystyczna blendera Greenis FGR-8800 jest jego błyskawiczny rozruch. Nie potrzebuje on długiego czasu na osiągniecie odpowiedniej ilości obrotów ostrza. Zmiany w tej kwestii są niemal natychmiastowe, co znacznie skraca czas przygotowywania produktów. Trzeba też przyznać, że zakres regulacji jest tutaj naprawdę imponujący. Kiedy blender będzie przygotowywał ciasto do wypieku, będzie pracował z prędkością 3000 obrotów na minutę, a kiedy zostanie w pełni załadowany do kruszenia lodu, osiągnie prędkość nawet pięciokrotnie większą. Trzeba tutaj dodać, że przekłada się to także na zużycie energii, ponieważ brak okresów przejściowych ograniczy zużycie prądu o co najmniej 20%.

moc blendera GreenisPracując ze zwykłymi blenderami zazwyczaj trzeba dać im co jakiś czas odpocząć, by urządzenie się nie zepsuło. Greenis FGR-8800 może bez najmniejszych problemów pracować nieprzerwanie przez godzinę i nie będzie z tym związane żadne ryzyko. Co więcej, w tym czasie można sprawdzać temperaturę przygotowywanego produktu poprzez specjalny popychacz wyposażony w termometr. Kilka słów trzeba powiedzieć o pojemniku blendera oraz o pracujących w nim ostrzach. Pojemnik posiada podziałkę, co ułatwia określanie ilości produktu w nim się znajdującego, ale najważniejsze jest to, że mamy od czynienia z w pełni bezpieczna dla zdrowia odmianą tworzywa sztucznego. BFA-Free zagwarantowane. Ostrza to z kolei produkt z japońskiej stali, który dodatkowo został pokryty warstwą tytanu dla poprawienia ich długowieczności. Wszystkich ostrzy w urządzeniu jest aż sześć.